Cinéologist has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amaranth

The Amaranth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Banishing

The Banishing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power

The Power

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Our Friend

Our Friend

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★½
Read the review Edit this entry