• The Tomorrow War

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • What Drives Us

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Ok, It's Fine

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • The Trial of the Chicago 7

  • Tragic Jungle

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Tenet

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • One in a Thousand

    ★★★★

  • Possessor

  • The Mole Agent

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • The Good Liar

  • The Wolves

  • Synchronic

    ★★½

  • Atlantis

    ★★★½

  • La Llorona

  • I Miss You

  • Lux Æterna

    ★★★

  • Swallow

  • The Art of Self-Defense

  • Mataindios

  • Galveston

    ★★★

  • Red Sparrow

  • Annihilation

  • Black Panther

  • The Guilty

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • The Post

  • All the Money in the World

  • Phantom Thread

  • Revenge

  • Molly's Game

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

  • The Shape of Water

  • The Disaster Artist

  • The Foreigner

  • On Body and Soul

  • Free Fire

    ★★½

  • The Light on the Hill

  • A Dark Song

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Big Short

  • Victoria

  • The Nightmare

    ★★½

  • Pasolini

  • Magical Girl

  • A Hard Day

  • Creep

  • The Treatment

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

  • The Guest

  • Under the Skin