cinematized has logged 17 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ousmane

Ousmane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Syed Family Xmas Eve Game Night

The Syed Family Xmas Eve Game Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nuisance Bear

Nuisance Bear

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twelve Hours

Twelve Hours

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Meneath: The Hidden Island of Ethics

Meneath: The Hidden Island of Ethics

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Bird

Little Bird

2021
×
★★
Edit this entry  
11
DEFUND

DEFUND

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Terrorizers

Terrorizers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dug Dug

Dug Dug

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Odd-Job Men

The Odd-Job Men

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry