• Don't Look Up

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Ousmane

    ★★★★★

  • The Syed Family Xmas Eve Game Night

    ★★½

  • Meneath: The Hidden Island of Ethics

    ★★★

  • DEFUND

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Together

    ★★★½

  • Nuisance Bear

    ★★★★

  • Twelve Hours

    ★★

  • Little Bird

    ★★

  • Terrorizers

    ★★★★½

  • Dug Dug

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Yes Day

  • Bastille ReOrchestrated

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★