• Joe Versus the Volcano

    ★★★

  • Karen

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Earth Girls Are Easy

    ★★★½

  • Miracle Mile

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Cocktail

    ★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Porky's

    ★★½

  • Quick Change

    ★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Another Man's Poison

    ★★★

  • War of the Worlds

    ★★★★

  • Silver Streak

    ★★★★

  • Dune

    ★½

  • Air Force One

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Hidden

    ★★★★