Evan has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Force

Death Force

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hills Run Red

The Hills Run Red

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Helicopter Spies

The Helicopter Spies

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunter

The Hunter

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Woman After a Killer Butterfly

A Woman After a Killer Butterfly

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Highway Racer

Highway Racer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Light at the Edge of the World

The Light at the Edge of the World

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scandal

Scandal

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Day of the Assassin

Day of the Assassin

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Frauds

Frauds

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Street Law

Street Law

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armored Car Robbery

Armored Car Robbery

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Easy

The Big Easy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell Hunters

Hell Hunters

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry