• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Black Box

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Eli

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • While at War

    ★★★★

  • K-12

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★½

  • Booksmart

    ★★★½