Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
The Local Stigmatic

The Local Stigmatic

1990
×
Edit this entry  
19
Salomé

Salomé

2013
×
Edit this entry  
19
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minamata

Minamata

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
City Hall

City Hall

1996
×
★★½
Edit this entry  
13
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wedding Singer's Daughter

The Wedding Singer's Daughter

2018
×
Edit this entry  
12
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Kate

Kate

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Wadjda

Wadjda

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Flying Car

The Flying Car

2002
×
Edit this entry  
05
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Scales

Scales

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Jay And Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

Jay And Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

2013
×
★½
Edit this entry  
02
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Dogma

Dogma

1999
×
Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Edit this entry  
28
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drawing Flies

Drawing Flies

1996
×
★★
Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry