• Mimi

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Malik

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Sherni

    ★★½

  • Jagame Thandhiram

    ½

  • Luca

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★

  • Karnan

    ★★★

  • Mandela

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Pebbles

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★

  • Master

    ½

  • The White Tiger

  • The Call

    ★★★

  • Andhaghaaram

    ★★

  • Soorarai Pottru

    ★★½

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★★

  • Putham Pudhu Kaalai

    ½

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Chronicle of Space

    ★★★★

  • Trance

    ★★

  • Oh My Kadavule

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★

  • Varane Avashyamund

    ★★★

  • Lonely Rock

    ★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • Nasir

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

  • Identifying Features

    ★★★½