• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Hotel Coppelia

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Hater

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Out in the Open

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Prosthesis

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Proxima

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½