Cine_Addict has logged 48 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Relic

The Relic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Making Dazed

Making Dazed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hide and Seek

Hide and Seek

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry