chlo has logged 20 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Open Hearts

Open Hearts

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry