emma has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry