Chuyi has logged 14 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry