chungobox has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Speaking Directly

Speaking Directly

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lovesong

Lovesong

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Commingled Containers

Commingled Containers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crack Glass Eulogy

Crack Glass Eulogy

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Stellar

Stellar

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Study in Color and Black and White

Study in Color and Black and White

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Ice

Black Ice

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
Untitled (For Marilyn)

Untitled (For Marilyn)

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Delicacies of Molten Horror Synapse

Delicacies of Molten Horror Synapse

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Glaze of Cathexis

Glaze of Cathexis

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I... Dreaming

I... Dreaming

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rage Net

Rage Net

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Kindering

Kindering

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Dark Tower

The Dark Tower

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Stars Are Beautiful

The Stars Are Beautiful

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
★★★½
Edit this entry  
03
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wedlock House: An Intercourse

Wedlock House: An Intercourse

1959
×
★★★
Edit this entry  
03
Desistfilm

Desistfilm

1954
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dreams Are Colder Than Death

Dreams Are Colder Than Death

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Edit this entry  
02
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Where the Dead Go to Die

Where the Dead Go to Die

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roundabout, The Shortest Distance Is Round

Roundabout, The Shortest Distance Is Round

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Red Room

Red Room

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Redoubt

Redoubt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Angel City

Angel City

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry