• Last Night in Soho

    ★½

  • Free Guy

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • WandaVision

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Um Dia com Jerusa

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★½

  • Black Panther

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • iBoy

    ½

  • Get Out

    ★★½

  • The Founder

    ★★

  • Suicide Squad

  • Hush

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • aaH / Hee

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Her

    ★★★

  • Cine Holliúdy

    ★★

  • Ein's Summer Vacation

  • Django Unchained

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★

  • Rango

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Nanny McPhee and the Big Bang

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★

  • Garfield's Fun Fest

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Speed Racer

    ★★★★½

  • La Maison en Petits Cubes

    ★★★★

  • Chirico

  • Elite Squad

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Death Proof

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★★½

  • [REC]

    ★★★

  • Nanny McPhee

    ★★★

  • Eletrodoméstica

    ★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★

  • The Polar Express

    ★★★