• Lady Bird

    ★★★

  • Redwood

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Girls Trip

    ★★½

  • Alien: Covenant

  • The Circle

    ★★½

  • AlphaGo

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • What the Health

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Nobody Speak: Trials of the Free Press

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Banking on Bitcoin

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Spectral

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Void

    ★★★★

  • Snowden

    ★★

  • Lion

    ★★★★

  • ARQ

    ★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Nine Lives

    ★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★★½

  • Blair Witch

    ★★★★

  • Tony Robbins: I Am Not Your Guru

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Absolutely Fabulous: The Movie

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

    ½

  • Toni Erdmann

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • City 40

    ★★★

  • Paradox

    ★★★

  • Adult Life Skills

    ★★★½

  • Command and Control

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Pandorica

    ★★½

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Silicon Cowboys

    ★★★

  • Boom Bust Boom

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★★½

  • Gods of Egypt

  • Midnight Special

    ★★★

  • 11.22.63

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Offline: Are You Ready for the Next Level?

    ★★★

  • Childhood's End

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★★

  • Look Who's Back

    ★★★

  • The Propaganda Game

    ★★★½

  • Man vs. Snake

    ★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Extinction

    ★★★½

  • The Gift

    ★★★½