Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chosen Survivors

Chosen Survivors

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Terror

Night Terror

1977
×
★★
Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Noon

Black Noon

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Xtro

Xtro

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nail Bomber: Manhunt

Nail Bomber: Manhunt

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Q

Q

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sink or Swim

Sink or Swim

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hawk the Slayer

Hawk the Slayer

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Warning Sign

Warning Sign

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
At the Earth's Core

At the Earth's Core

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Starcrash

Starcrash

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry