Chrissy has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry