• All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • LuLaRich

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Crime Scene

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Athlete A

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Eli

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

  • Wrinkles the Clown

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½