• Tenet

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Ready or Not

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Mobile Suit Gundam Narrative

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • The Christmas Chronicles

  • Venom

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

    ★½

  • Free Solo

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Burning

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • The Hurricane Heist

    ★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • The 15:17 to Paris

    ★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Searching

    ★★½

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Creep 2

    ★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½