Chris has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry  
08
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
12
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Tron

Tron

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Beast

Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The General

The General

1926
×
Edit this entry  
06
Easy Street

Easy Street

1917
×
★★★
Edit this entry  
04
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry