Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Andy Irons: Kissed by God

Andy Irons: Kissed by God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Palmer

Palmer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
69: The Saga of Danny Hernandez

69: The Saga of Danny Hernandez

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry