ChrisCarr1 has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rancho Notorious

Rancho Notorious

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★½
Edit this entry  
01
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry