Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Fatale

Fatale

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Edit this entry  
11
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2012

2012

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What Women Want

What Women Want

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rampage

Rampage

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★★
Edit this entry