Chris has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★½
Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★
Edit this entry  
21
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Edit this entry  
26
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry