Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Edit this entry  
18
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Edit this entry  
10
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Edit this entry  
10
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Speak

Speak

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry