Pedro has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drained

Drained

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry