chloe has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry