Ryan has logged 148 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woman

The Woman

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mum & Dad

Mum & Dad

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Torque

Torque

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
08
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boy

The Boy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry