• Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Zoolander 2

    ★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • A Grand Night In: The Story of Aardman

    ★★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • Victor Frankenstein

    ★★★

  • Spectre

    ★★

  • Fear Itself

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★

  • Anomalisa

    ★★½

  • Goosebumps

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Final Girls

    ★★★★½

  • The Overnight

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Into the Woods

  • Penguins of Madagascar

    ★½

  • Tusk

    ★★

  • Pride

    ★★★★

  • The Keeping Room

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Jimmy's Hall

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • Frozen

    ★★★★½

  • Little Favour

    ★★★½

  • The Escape Artist

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • The Stag

    ★★★★★

  • The Lone Ranger

    ★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Argo

    ★★★★

  • Frankenweenie

    ★½

  • Ted

    ★★★½

  • Dark Shadows

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • American Reunion

    ★★★½

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★½

  • War Horse

    ★★★

  • Wreckers

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • The Muppets

    ★★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

  • Fright Night

    ★★★½

  • The Cat

    ★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★½

  • Thor

    ★★½

  • Rango

    ★★

  • Lennon Naked

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • Leap Year

    ★★½

  • Thirst

    ★★★½

  • Tropic Thunder

    ★★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • 27 Dresses

    ★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★½

  • Stuart: A Life Backwards

    ★★★½