ChinOfTarantino has logged 198 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Strangler

The Night Strangler

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The X Files

The X Files

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peninsula

Peninsula

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solaris

Solaris

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cell

The Cell

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Europa Report

Europa Report

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hackers

Hackers

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Strada

La Strada

1954
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry