mia has logged 24 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blue Sky Maiden

The Blue Sky Maiden

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry