• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • Normal People

    ★★★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★