Chef_Big_Dog has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promare: Galo-hen

Promare: Galo-hen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The King's Avatar: For the Glory

The King's Avatar: For the Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Soccer Dog 2: European Cup

Soccer Dog 2: European Cup

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Host

The Host

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Dude Where's My Dog?

Dude Where's My Dog?

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Adventure Scouts

Adventure Scouts

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Geniuses and the Space Baby

Baby Geniuses and the Space Baby

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tony Hawk in Boom Boom Sabotage

Tony Hawk in Boom Boom Sabotage

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry