Vanessa has logged 15 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry