• The House

    ★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Advent Calendar

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Seance

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Colors of Tobi

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Run That Shit!

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Deep Breaths

    ★★★½

  • Out of This World

    ★★★

  • Rose

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★

  • The Old Ways

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Eye Exam

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Big vs. Small

    ★★★★½

  • Violation

    ★★

  • Des

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Spring Blossom

    ★½