Sort by

Travis has logged 92 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Creature Below

The Creature Below

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Terrordactyl

Terrordactyl

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bunker of the Dead

Bunker of the Dead

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Warlock

Warlock

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brother Nature

Brother Nature

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
When the Bough Breaks

When the Bough Breaks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black or White

Black or White

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Imagine That

Imagine That

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snow Day

Snow Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret Magic Control Agency

Secret Magic Control Agency

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats: The Movie!

Cats: The Movie!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Doggone Hollywood

A Doggone Hollywood

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Missing

The Missing

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tar

Tar

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunting of the Mary Celeste

Haunting of the Mary Celeste

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Figures

Dark Figures

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
10 Items or Less

10 Items or Less

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Magic of Belle Isle

The Magic of Belle Isle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghoul

Ghoul

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Malevolence

Malevolence

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Orcs!

Orcs!

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Legendary: Tomb of the Dragon

Legendary: Tomb of the Dragon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vibes

Vibes

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nothing But the Night

Nothing But the Night

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Real Macaw

The Real Macaw

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kid West

Kid West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Forest Fairies

Forest Fairies

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Knucklebones

Knucklebones

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Tim

Tim

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogman 2: The Wrath of the Litter

Dogman 2: The Wrath of the Litter

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joshy

Joshy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spinster

Spinster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swarmed

Swarmed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry