chavlich has logged 154 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Murina

Murina

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fruit of Paradise

Fruit of Paradise

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Small Body

Small Body

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Playing the Victim

Playing the Victim

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Road

On the Road

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Family

The Family

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Maidentrip

Maidentrip

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Xana

Xana

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
BloodSisters

BloodSisters

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry