• The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Hating Game

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Mass

    ★★★★

  • Downfalls High

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Shirley

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★½

  • Cheer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Write Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★