• A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Divination Dave

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Breadcrumbs: An Unfinished Symphony

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Le Rien

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Gathered Here

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Spider-Gwen

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • You Monster

    ★★★

  • Nina

  • Indifference

  • Nightlife

  • His House

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Susan Hill's Ghost Story

    ★½

  • Martin's Close

    ★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Shuttlecock

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Southside: June

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • National Theatre Live: Small Island

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Fireworks

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★