• Halloween

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Yesterday

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Lights Out

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★