CharlesLeeRay has logged 346 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
High Noon

High Noon

1952
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★
Edit this entry  
07
The Divorcee

The Divorcee

1930
×
★★★
Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Angel

Angel

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Room

The Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Channels

Bad Channels

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Dollman vs. Demonic Toys

Dollman vs. Demonic Toys

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ticks

Ticks

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★
Edit this entry  
15
Disembodied

Disembodied

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Retro Puppet Master

Retro Puppet Master

1999
×
★★
Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
She Devil

She Devil

1957
×
★★★
Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Making Contact

Making Contact

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry