Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Krush Groove

Krush Groove

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Safe House

Safe House

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
We Are Marshall

We Are Marshall

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★
Edit this entry  
12
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Where the Boys Are

Where the Boys Are

1960
×
★★★½
Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★
Edit this entry  
09
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
High Noon

High Noon

1952
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★
Edit this entry  
07
The Divorcee

The Divorcee

1930
×
★★★
Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Angel

Angel

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry