Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Year One

Year One

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Paranormal Activity: Tokyo Night

Paranormal Activity: Tokyo Night

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Edit this entry