Nico has logged 34 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lucky Numbers

Lucky Numbers

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hanging Up

Hanging Up

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Michael

Michael

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry