Carol has logged 20 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pan

Pan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Un jour Pina a demandé...

Un jour Pina a demandé...

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry