Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drumline

Drumline

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Butler

The Butler

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen

The Queen

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★½
Edit this entry  
14
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Edit this entry