Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Riotsville, USA

Riotsville, USA

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Afterparty

The Afterparty

×
Edit this entry  
15
Myth and Mogul: John DeLorean

Myth and Mogul: John DeLorean

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
See for Me

See for Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The House

The House

2022
×
Edit this entry  
07
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
Edit this entry  
06
Occult

Occult

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 355

The 355

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Troy

Troy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Say a Word

Don't Say a Word

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Face: Jesus in Art

The Face: Jesus in Art

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell Hath No Fury

Hell Hath No Fury

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry