• The Flavor of Green Tea Over Rice

    ★★★★

  • There Was a Father

    ★★★★

  • The Only Son

    ★★★★½

  • Maria's Lovers

    ★★★½

  • The Postman's White Nights

    ★★★½

  • Paradise

    ★★★½

  • Runaway Train

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Notes Towards an African Orestes

    ★★★½

  • Medea

    ★★★★

  • Oedipus Rex

    ★★★★★

  • The Canterbury Tales

    ★★★★½

  • Arabian Nights

    ★★★★★

  • The Decameron

    ★★★★½

  • Love Meetings

    ★★★★

  • Hawks and Sparrows

    ★★★★½

  • The Circle

    ★★★★

  • Offside

    ★★★★